Kritéria pro vaše rozhodování o vhodné instalaci

Při rozhodování o vhodné instalaci je dobré vzít do úvahy více kritérií současně. Váha kritéria záleží na Vašich očekáváních.

Rádi s Vámi vše probereme a poradíme. Z pohledu maximálního využití dotace a tudíž nejlepší ekonomiky je hlavním kritériem splnění podmínek dotačního programu a instalace takové FVE, která bude cenově blízko dvojnásobku výše dotace.

Program Nová zelená úsporám umožňuje načerpat max. 50 % dotace na instalaci. Bude se převážně jednat o FVE velikostí cca 2 - 3,5 kWp. Z pohledu maximální soběstačnosti je vhodné instalovat takovou velikost FVE, která umožní pokrýt co největší podíl Vaší roční spotřeby.
Dotační program NZÚ stanovuje přímo, jak velká musí být akumulace do vody nebo baterií, což je ale limitující. Příliš velký zásobník nevyužijete a baterie jsou stále poměrně drahé.
Proto se snažíme doporučit zákazníkům takové technologie, které ekonomiku a celkovou cenu instalace nezvýší příliš a připraví Vás na další očekávané technologické novinky. Zároveň jsme ale schopni nabídnout i poslední dostupné technologie pro zákazníky, kteří jsou ochotni do nich investovat již dnes. Z pohledu vyváženosti ekonomiky a soběstačnosti využití vyrobené elektřiny je potřeba optimalizovat velikost FVE v závislosti na spotřebě objektu. Základem je splnění podmínky dotace o maximálním přetoku 30 % vyrobené elektřiny. Pro nalezení optima je kromě uvedených kritérií důležité posoudit systém vytápění, ohřevu teplé užitkové rodiny, spotřebičů a jejich provozu, velikost domácnosti, její spotřební návyky apod.
S námi najdete opravdu optimální řešení.

Zjistěte více o ekonomické výhodnosti fotovoltaiky