Zelená úsporám a fotovoltaika: Jak získat dotaci?

Věděli jste, že státní dotace z programu Nová zelená úsporám vám pokryjí až 50 % všech nákladů na pořízení i instalaci fotovoltaického systému? Vašemu domácímu rozpočtu tak ušetří až 105 000 Kč. Žádost o finanční podporu pomocí online formuláře, který je dostupný na webových stránkách programu, může podat každý, kdo je vlastníkem nebo stavebníkem rodinného či bytového domu. O příspěvek lze požádat od října 2015 do konce roku 2021.

Pokud se ale nevyznáte v podmínkách, nemáte čas na vyřizování nebo si nevíte rady s výběrem zařízení, je lepší se nejprve poradit s odborníkem. Nejsnazší cestu potom představuje řešení na klíč. Právě to nabízí innogy v rámci projektu elektrinazeslunce.cz. Jak celá služba funguje?

 

Pomůžeme s výběrem správného zařízení

Jaký výkon vybrat, aby vaše domácnost efektivně využila co nejvyšší podíl solární energie? V klasické domácnosti s běžnými spotřebiči se může zužitkování vlastní vyrobené elektřiny pohybovat mezi 20 až 100 %. A právě toto rozmezí ukazuje, jak důležité je zvolit správný výkon.

 

K nalezení vhodného zařízení slouží konfigurátor pro rodinné domy, který nastíní vhodně řešení vzhledem ke spotřebě domácnosti a dalším faktorům, jako je bojler nebo typ střechy. V momentě, kdy konfigurátor vyplníte, stačí odeslat poptávku na nezávaznou nabídku. Druhou variantou je potom přímý kontakt pomocí formuláře.

 

Zpracujeme pro vás návrh řešení

Na základě všech směrodatných informací pro vás vytvoříme nabídku na míru vašemu rodinnému domu či bytu. Nemusíte tedy hledat služby energetického specialisty, projektanta ani dodavatele. To vše zařídíme my.

 

Klasická cesta k získání dotace

Je o něco složitější. V prvním kroku je třeba kontaktovat projektanta a energetického specialistu, kteří pro vás zpracují odborný posudek. V dalším kroku by mělo následovat vyplnění krycího listu technických parametrů společně s energetickým specialistou. Teprve potom je možné požádat o dotaci pomocí elektronického formuláře. V momentě, kdy bude vaše žádost evidována, je nutné ji vytisknout a odeslat na příslušné krajské pracoviště fondu. Přesný postup najdete rovněž na stránkách projektu Nová zelená úsporám.

 

Dotaci vyřídíme za vás

Díky řešení na klíč nemusíte řešit žádnou administrativu. Zjistíme, zda máte na příspěvek nárok, při řešení dotace všechny nezbytné kroky vyřídíme za vás. Jediné, co bude třeba, je vaše součinnost, abychom mohli žádost o dotaci podat se všemi náležitostmi co nejdříve. Stejně tak vám pomůžeme zařídit i výhodné překlenovací financování fotovoltaického systému.

 

Fotovoltaický systém nainstalujeme

Schválením dotace naše spolupráce nekončí. Vybrané zařízení nainstalujeme, a pokud budete mít na místě jakékoli další otázky, rádi vám je zodpovíme. V každém případě za vás převezmeme odpovědnost za odchylku a způsobené přetoky energie do sítě, aby se nejednalo o neoprávněnou dodávku do sítě.

 

Je vám něco nejasné, potřebujete cokoli upřesnit? Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám ozveme zpět.