Solární panely ohřejí vodu a nabijí baterii

Solární panely ohřejí vodu a nabijí baterii

Sluneční energie přeměněná na tu elektrickou zvládne více než jen přímé napájení běžných domácích spotřebičů. Pomocí vlastní vyrobené elektřiny můžete také ohřívat vodu. A její přebytky lze rovněž akumulovat do baterie pro pozdější použití v noci, za špatného počasí nebo v období, kdy slunce tolik nesvítí.

Ohřev vody

Ať už doma bojler máte, nebo o jeho pořízení uvažujete, je fotovoltaika vhodným způsobem jeho napájení. Chcete vědět, kolik fotovoltaických panelů je třeba k ohřátí vody pro celou rodinu? Podívejte se do sekce Nejčastější dotazy, kde se akumulací elektřiny pro ohřev vody zabýváme podrobněji.

Akumulace energie

V nočních hodinách nebo za špatného počasí objem vyrobené elektřiny klesá. Naopak především během slunečných letních dní je vyrobené elektřiny tolik, že ji nestihnete v daný den spotřebovat. Ideálním řešením je akumulace energie. Jednou z cest, jak energii využít později, jsou právě zásobníky na ohřev vody. Dalším efektivní způsob představuje instalace baterie. Více o jednotlivých typech bateriích najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Správně zvolená kapacita baterie zvýší poměr využité energie až o desítky procent a umožní větší nezávislost na systému distribuce. Konkrétní procento závisí na dané domácnosti. Optimalizace velikosti fotovoltaické soustavy je součástí nabídky FVE od innogy.

Máte jakékoli otázky, je vám něco nejasné? Napište nám přes kontaktní formulář. S odpovědí se vám ozveme zpět.