Jak se chovat k fotovoltaické elektrárně?

Právě vám byla předána vaše vlastní fotovoltaická elektrárna. To znamená velký krok ku nové, zelené budoucnosti a vlastní soběstačnosti! Gratulujeme!

  • SEMS portál

Jedná se o aplikaci, která je využívána pro monitorování elektrárny. Nepoužíváte ji jen vy. V případě potíží do ní nahlídneme i my, abychom mohli vzdáleně diagnostikovat problém na vaší fotovoltaické elektrárně.

Jak aplikace funguje? Co v ní můžete najít? Jak z aplikace poznáte vadnou pojistku? Podívejte se do námi sepsaného návodu.

  • Solární baterie

Máte instalované u elektrárny baterie? Baterií máme více typů. Zajímá vás, jaké, a jak se baterie chovají v různých situacích? Baterie omezí svůj nabíjecí a vybíjecí výkon, pokud okolní teplota klesne pod 12 stupňů. Pokud je jí příliš teplo (nad 30 stupňů), také se může její výkon omezit. To se projeví tak, že se bude nabíjet pomaleji a přebytky z výroby pak můžou jít do sítě.

Důležitá je také barva kontrolky na baterii. Zelená značí, že je vše v pořádku. Svítí-li kontrolka oranžově, nic se většinou neděje (koukněte prosím do návodu). Svítí-li červeně – neváhejte a volejte.

  • Měnič

Měnič/střídač. Jak funguje? Co znamenají kontrolky na něm? Kontrolky máte vysvětlené na informační nálepce na jeho levé boční straně. Není náročný na údržbu (pasivní chlazení = žádný větráček co se může rozbít nebo okolní hluk) ani na okolní teploty. Nastavuje se na něm Wi-Fi skrze tlačítko Wi-Fi reset. Více informací najdete v naší technické sekci.

  • Solární panely

Solární panely nejsou komponent, který by bylo třeba nějak více udržovat. Pokud se nebojíte výšek, lze je jednou za čas očistit – špína však nemá na jejich efektivitu velký efekt – jsou samo omyvatelné. Fotovoltaické panely vyrábí svůj maximální výkon v teplotě kolem 20 stupňů a za přímého slunečního osvitu. Přečtěte si jaký typ solárního panelu je pro vaši střechu nejvhodnější.

  • Rozvaděč

Někdy instalujeme nový, někdy se vejde do toho stávajícího. Obě varianty jsou v pořádku a obě se snažíme dělat co nejpřehlednější a vše vám popsat abychom vám sžití s fotovoltaickou elektrárnou maximálně usnadnili.

Podrobné informace k jednotlivým komponentám najdete v návodech či videích v naši technické sekci.

 

 

Zpět na časté dotazy