Solární panely ohřejí vodu a nabijí baterii

Sluneční energie přeměněná na tu elektrickou zvládne více než jen přímé napájení běžných domácích spotřebičů. Pomocí vlastní vyrobené elektřiny můžete také ohřívat vodu. A její přebytky lze rovněž akumulovat do baterie pro pozdější použití v noci, za špatného počasí nebo v období, kdy slunce tolik nesvítí.

Ohřev vody

Ať už doma bojler máte, nebo o jeho pořízení uvažujete, je solární elektrárna vhodným způsobem jeho napájení. Chcete vědět, kolik solárních panelů je třeba k ohřátí vody pro celou rodinu? Zjistěte více informací o akumulaci elektřiny pro ohřev vody.

Akumulace energie

V nočních hodinách nebo za špatného počasí objem vyrobené elektřiny klesá. Naopak především během slunečných letních dní je vyrobené elektřiny tolik, že ji nestihnete v daný den spotřebovat. Ideálním řešením je akumulace energie. Jednou z cest, jak energii využít později, jsou právě zásobníky na ohřev vody. Dalším efektivní způsob představuje instalace baterie.

Správně zvolená kapacita baterie zvýší poměr využité energie až o desítky procent a umožní větší nezávislost na systému distribuce. Konkrétní procento závisí na dané domácnosti. Optimalizace velikosti solární elektrárny je součástí nabídky FVE od innogy.

 

Zpět na časté dotazy