Solární panely ohřejí vodu a nabijí baterii

Sluneční energie přeměněná na tu elektrickou zvládne více než jen přímé napájení běžných domácích spotřebičů. Pomocí vlastní vyrobené elektřiny můžete také ohřívat vodu. Přebytky elektřiny lze rovněž akumulovat do baterie pro pozdější použití v noci, za špatného počasí nebo v období, kdy slunce tolik nesvítí.

Ohřev vody

Ať už doma bojler máte, nebo o jeho pořízení uvažujete, je solární elektrárna vhodným způsobem jeho napájení. Chcete vědět, kolik solárních panelů je třeba k ohřátí vody pro celou rodinu? Zjistěte více informací o akumulaci elektřiny pro ohřev vody.

Akumulace energie

V nočních hodinách nebo za špatného počasí objem vyrobené elektřiny klesá. Naopak především během slunečných letních dní je vyrobené elektřiny tolik, že ji nestihnete v daný den spotřebovat. Ideálním řešením je akumulace energie. Jednou z cest, jak energii využít později, jsou právě zásobníky na ohřev vody. Dalším efektivním způsobem je instalace baterie.

Správně zvolená kapacita baterie zvýší poměr využité energie až o desítky procent a umožní větší nezávislost na systému distribuce. Konkrétní procento závisí na dané domácnosti. Optimalizace velikosti solární elektrárny je součástí nabídky FVE od innogy.

 

Zpět na časté dotazy